گروه آموزشی راز کنکور
فروشگاه

باری برای برد

پنجشنبه 20 فروردين 1394

 

بازی برای برد، نیاز به تعهد دارد
  • بازی برای بردن

  • بازی برای نباختن

تفاوت بسیار زیادی بین این دو مفهوم وجود دارد. هنگامی که تیمی برای بردن بازی می‌کند، با تعهد و علاقه بازی می‌کند. در حالی که تیمی که برای نباختن بازی می‌کند، بر اساس ضعف‌هایش بازی می‌کند. همه‌ی ما می‌خواهیم به نحوی در امتحانات برنده باشیم؛ اما تعداد کمی وجود دارند که آماده‌ی پرداخت هزینه برای برنده بودن هستند.

علت نتیجه نگرفتن در آزمون‌ها این است که می‌خواهید به همه‌ی سؤالات پاسخ دهید.

آیا بدون تدارکات قبلی، رسیدن به هدف‌های بزرگ امکان‌پذیر است؟

برای بردن باید فکر کرد. باختن از روی ناچاری هم امکان‌پذیر می‌شود؛ مثل پاسخ دادن به سؤالاتی که شک‌ دارید.

اگر در نیم‌سال اول شرایط ایده‌آلی برای درس خواندن نداشتید ناامید نشوید. گاهی برای رسیدن به شرایط ایده‌آل، باید تلاش بیش‌تری بکنید. در یک دریای طوفانی برای رسیدن به ساحل نباید نشست و منتظر معجزه بود. بعضی اوقات باید در مسیر باد حرکت کرد و دل را به دریا زد. گاهی هم باید برخلاف وزش باد پیش رفت. برای برنده شدن باید انگیزه‌ی کافی برای مطالعه داشته باشید و تحت هر شرایطی خود را با موقعیت زمانی و مکانی وفق دهید.

برای برنده شدن باید یک برنامه‌ی دقیق با عملکرد صحیح آموزه‌ها داشته باشید. برنامه‌ریزی کنید و دقیقاً همان را اجرا کنید. طعم پیروزی در این مسیر سخت، بسیار شیرین‌تر است. از همین حالا شروع کنید.

باخت‌های گذشته را فراموش کنید و با یک دید منطقی به تعهدی که بستید عمل کنید و هر چه را در توان دارید "درست" اجرا کنید. اجرای ناقص برنامه‌های‌تان فرقی با بازی برای نباختن نمی‌کند.