گروه آموزشی راز کنکور
مطالب آموزنده

زندگی ارزش غصه خوردن ندارد...

چهارشنبه 29 مهر 1394

z4 (1)

پیش از آنکه سقراط را محاکمه کنند از وی پرسیدند:

بزرگترین آرزویی که در دل داری چیست؟

پاسخ داد: بزرگترین آرزوی من این است که

به بالاترین مکان آتن صعود کنم و با صدای بلند به مردم بگویم:

ای دوستان چرا با این حرص و ولع بهترین و عزیزترین سال های زندگی خود را

به جمع ثروت و سیم و طلا می گذرانید،

در حالیکه آنگونه که باید و شاید در تعلیم و تربیت اطفالتان

که مجبور خواهید شد ثروت خود را برای آنها باقی بگذارید،

همت نمی گمارید؟!

 

ادامه مطلب

درجست و جویِ موفقیّت

یکشنبه 12 مهر 1394

همه‌ی افراد در زندگی خود به دنبال موفقیت می‌گردند؛ چون میل به موفقیت یک میل ذاتی است؛ موفقیت کاری، موفقیت ورزشی، موفقیت اجتماعی، موفقیت درسی...

رسیدن به هر موفقیتی در نتیجه‌ی هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی برای هدف و تلاشی برای رسیدن به این هدف است. ما باید موفقیت را دنبال کنیم. هدف‌گذاری کنیم، برنامه‌ریزی کنیم و از همه مهم‌تر تلاش کنیم.

شاید در مسیر حرکت خود به سمت هدف، کم و کاستی‌هایی وجود داشته باشد ولی با تلاش می‌توانیم این کاستی‌ها را برطرف کنیم. برای ما شکست معنا ندارد؛ چون موفقیت را جست‌وجو می‌کنیم. از لحظه به لحظه‌های خود درس می‌گیریم و قوی‌تر می‌شویم. با گام‌های محکم‌تر و استوارتر حرکت می‌کنیم و شتابمان را بیش‌تر می‌کنیم؛ چون می‌دانیم که بر مشکلات غلبه می‌کنیم و در راستای هدفمان گام برمی‌داریم.

فقط به خاطر یک دلیل خیلی ساده تلاش را ادامه می‌دهیم: ما موفقیت را جست‌وجو می‌کنیم.

از کانون تا قله‌ی موفقیت با کانون

جمعه 19 تير 1394

 

 

می‌خواهم داستان موفقیت دختری را از زبان خودش بنویسم. دختری از یک خانواده‌ی فرهنگی و کانونی که سربلندی برای خانواده و افتخاری برای کانون خلق کرد. داستانی که من برایش سر تعظیم فرود می‌آورم.

ندا مفتاح هستم. متولد 1360 از شهر گرگان از پدر و مادری معلم و نماینده‌ی کانون قلم‌چی در گرگان.

 

    http://s4.picofile.com/file/7928144294/21.gif

ادامه مطلب

علت قبول نشدن در کنکور ؟!(طنز)

دوشنبه 18 خرداد 1394

علت قبول نشدن در کنکور ؟!(طنز)

علت قبول نشدن در کنکور ؟!

چرا که سال فقط ۳۶۵ روز است. در حالی که:

۱) سال ۵۲ جمعه داریم و میدانید که جمعه ها فقط برای استراحت است به این ترتیب ۳۱۳ روز باقی میماند.

۲) حداقل ۵۰ روز مربوط به تعطیلات تابستانی است که به دلیل گرمای هوا مطالعه ی دقیق برای یک فرد نرمال مشکل است. بنابراین ۲۶۳ روز دیگر باقی میماند…

 

 

۳) در هر روز ۸ ساعت خواب برای بدن لازم است که جمعا” ۱۲۲ روز میشود. بنابراین ۱۴۱ روز باقی میماند.

ادامه مطلب

روزهای حساس و پایانی تا کنکور

سه شنبه 05 خرداد 1394

روزهای حساس و پایانی تا کنکور

کنکور نزدیکه و زمان زیادی باقی نمونده در این ایام چندین نکته حائز اهمیته از جمله:

1.در این ایام با تست زدن خود را محک بزنید و کمتر درس ها را مرور کنید.

2.از مصرف داروهای خواب آور در این ایام پرهیز کنید و اگر استرس شدیدی دارید میتوانید یک تا دو لیوان جوشانده لیمو عمانی یا گل گاوزبان مصرف کنید.

3.ساعت بیولوژیک خود را تنظیم کنید به این صورت که اگر کسی که عادت دارد در ساعات معینی مطالعه کند، در صورتی که بخواهد به اجبار  این ساعت را تغییر دهد،از مطالعه اش نتیجه ی خوبی نخواهد گرفت . اگر در روزهای پایانی تا دیر وقت شب برای درس خواندن بیدار بمانید، صبح دیر بلند می شوید .

4.شاداب باشید،آرامش با شادابی ارتباط مستقیم دارد. آن قدر حجم کار خود را زیاد نکنید و آن قدر به خود سخت نگیرید که هرچه به کنکور نزدیک تر شوید، خسته و بی حوصله باشید .باید آن قدر سرحال و شاداب باشید که وقتی به روز کنکور می رسید با روحیه ای آماده سر جلسه حاضر شوید .

5. پدرها و مادرها بخوانند

کنکور تمام زندگی نیست و در صورت عدم موفقیت در کنکور، وقت برای جبران آن وجود دارد .پس لطف کنید و فضای خانه را آرام نگهدارید و از مقایسه توانایی های فرزندان خود با دیگران پرهیز کنید .خانواده ها باید به همان اندازه که به درس خواندن فرزندانشان اهمیت می دهند، برای فراهم کردن محیطی آرام و بدون تنش هم تلاش کنند.بعضی از خانواده ها خودشان عامل ایجاد اضطراب در فرزندانشان هستند .با آرزوی موفقیت برای شما

 

 

 

هدف‌گذاری چند تا از ده تا و مزیت‌های آن

چهارشنبه 30 ارديبهشت 1394

 هدف‌گذاری چند تا از ده تا و مزیت‌های آن

هدف‌گذاری چند تا از ده تا یکی از ابتکارات کاظم قلم‌چی است. ما برای رسیدن به موفقیت در آینده هدف‌گذاری می‌کنیم. اگر این روش بیان نمی‌شد هدف‌گذاری هایی که ما انجام می‌دادیم ملموس نبود مثلا دانش‌آموز در مورد ترازش بیان می‌کند که می‌خواهد ترازش 6000 شود ولی به طور مشخص نمی‌داند که باید در مقایسه با آزمون قبل چند سوال را پاسخ دهد تا این موضوع محقق شود یا در مورد یک درس دانش‌آموز بیان می‌کند که زیست را می‌خواهد 55 درصد بزند ولی مسیر رسیدن به این هدف مشخص نیست و ملموس نیست. هدف باید واضح و مشخص باشد و باید بدانیم که چه می‌خواهیم. موضوع دیگر این است که نباید رویایی و بلندپروازانه هدف‌گذاری ‌کنیم و هدف‌گذاری چند تا از ده تا برمبنای واقعیت‌های گذشته است.

ادامه مطلب

برنامه ریزی مسیر دستیابی به هدف ها

یکشنبه 27 ارديبهشت 1394

 برنامه ریزی مسیر دستیابی به هدف ها

 

شاید تاکنون اقدام به برنامه ریزی های زیادی کرده باشید و اتفاقا در پاره ای از موارد هم موفق بوده اید اما در نهایت با برنامه شما به شکست محکوم بوده است یا نتیجه اکتسابی شما منطبق بر فعالیت های شما نبوده است. می دانید چرا؟شما برای موفقیت در هر کاری نیاز به دانستن اطلاعات لازم برای انجام آن کار و استفاده از تجربیات مثبت دیگران دارید.                                        

ادامه مطلب

15 نکته براي موفقيت در امتحانات نهايي

یکشنبه 27 ارديبهشت 1394

15 نکته براي موفقيت در امتحانات نهايي

دانش‌آموزان مقطع سوم دبيرستان، فصل امتحانات بهترين فرصت براي تمرکز بهتر بر روي کتاب‌هاي درسي است. با توجه به اين‌که دانش‌آموزان پايه، معدل و نمرات درسي آن‌ها در نتيجه‌ي کنکورشان موثر است بايد تمام تلاش خود را بکنند که نتيجه‌ي بسيار خوبي از امتحانات خود بگيرند.

ادامه مطلب

کلید های طلایی بهترین روش درس خواندن

دوشنبه 07 ارديبهشت 1394

کلید های طلایی بهترین روش درس خواندن

کلید های طلایی بهترین روش درس خواندن

مطالعه و درس خواندن یک مهارت است که لازم است بر اساس روش هایی به این مهارت دست یافت. دانش آموز موفق فردی است که گام های رسیدن به موفقیت را به درستی و با دقت پشت سر گذارد. و نباید فراموش کرد که موفقیت و پیروزی هدیه ای است که داده نمی شود، بلکه کسب کردنی است و بر پایه های توکل به خداوند، برنامه ریزی و تلاش استوار می باشد.

ادامه مطلب

نكاتي براي مطالعه برتر

یکشنبه 06 ارديبهشت 1394

نكاتي براي مطالعه برتر

نكاتي براي مطالعه برتر 

يكي از علل ناكامي هاي تحصيلي روش نادرست مطالعه است. عوامل زيادي براي موفقيت در تحصيل وجود دارد كه مي توان از عوامل مهمي همچون معلم ماهر و كارآزموده پشتكار و جديت محيط مناسب خانوادگي و... نام برد. در بسياري از موارد همه شرايط تا حدي قابل قبول است اما دانش آموز (فراگير) روش هاي صحيح مطالعه را نمي داند. 

ادامه مطلب

در فواصل زمانی کوتاه اما پیوسته درس بخوانیn

یکشنبه 30 فروردين 1394

در فواصل زمانی کوتاه اما پیوسته درس بخوانیn

آمار نشان داده که ذهن انسان در زمان های کوتاه و مکرر بسیار متمرکزتر از زمان های طولانی عمل می کند. بنابراین حتی اگر فقط ده دقیقه برای درس خواندن فرصت دارید، آن را به فواصل زمانی کوتاهتر تقسیم کنید. همچنین بهتر است پس از هر ده دقیقه درس خواندن به خودتان استراحت بدهید.
 

از آنجا که مغز انسان به منظور "ساخت پروتئین" و تجدید نیرو به زمان نیازمند است، این روش کارایی بسیاری دارد. زمان استراحت به مغز فرصت جذب آموخته ها را می دهد، در مقابل درس خواندن برای مدت زمان طولانی نه تنها کسالت آور است، بلکه باعث خستگی، ایجاد استرس و گیج شدن می شود، در نتیجه قدرت یادگیری را کاهش می دهد.

ادامه مطلب

موفقیت یعنی تمرکز

پنجشنبه 27 فروردين 1394

موفقیت یعنی تمرکز

از یکی ازفیلسوفان و مرتاضان هندی پرسیدند: آیا پس ازاین همه دانش و فرزانگی و ریاضت هنوزهم به ریاضت مشغولی؟

گفت: آری. گفتند: چگونه؟

گفت: وقتی غذا می خورم صرفاً غذا می خورم و وقتی می خوابم فقط می خوابم.

این شاید بزرگ ترین ثمره ی 
تمرکز است. آیا شما هم هنگام غذا خوردن می توانید تمام توجهتان را روی غذا خوردن و لذت و مزه ی غذا معطوف کنید، یا اینکه معمولاً از افکار مربوط به گذشته و آینده آشفته اید و چون به خود می آیید می بینید غذایتان تمام شده و جز امتلا و پری معده هیچ نفهمیده اید.

تمرکز واقعی یعنی اینکه اگرشما درطول روزبه پنج فعالیت مختلف مشغولید، درهرفعالیت صرفاً به آن فکرکنید و از افکار مربوط به کارهای دیگر آسوده باشید.

موفقیت زندگی روزانه ی ما تماماًً به میزان تمرکز ما برامور روزانه ارتباط دارد. اگر شما قادر باشید به هنگام کار فقط روی کارخود، به هنگام ورزش صرفاً روی انجام حرکات، درهنگام مطالعه فقط روی موضوع کتاب و به هنگام انجام فعالیت هنری از قبیل موسیقی، نقاشی، خطاطی و . . . به فعالیت هنری خود توجه و تمرکز کنید، عملاً موفقیت شما به میزان چشمگیری افزایش می یابد.

تمام نوابغ جهان کسانی بودند که از قدرت تمرکز فوق العاده ای برخوردار بودند. آشفتگی و شوریدگی ذهنی، عملاً شما را به هیچ عنوان موفق نمی کند. وقتی کارمی کنید به خانواده می اندیشید، وقتی درخانواده به سرمی برید ازشغل خود نگرانید و وقتی ورزش می کنید در اندیشه ی تحصیل هستید و وقتی درس می خوانید فکرتان هزار سو می رود. این عملاً اتلاف وقت و مؤثر نبودن است.

موفقیت یعنی تمرکز، تمرکزو تمرکز.

 

 

ادامه مطلب

موفقیت

پنجشنبه 27 فروردين 1394

موفقیت

جاده ی موفقیت سر راست نیست

پیچی وجود دارد به نام شکست

دور برگردانی به نام سردر گمی

سرعت گیر هایی بنام دوستان

چراغ قرمز هایی بنام دشمنان

چراغ احتیاط هایی بنام خانواده

تایر های پنچری خواهید داشت به نام شغل

اما اگر یدکی بنام عزم داشته باشید

موتوری به نام استقامت

و راننده ای بنام خدا

به جایی خواهید رسید که موفقیت نام دارد . . .

ادامه مطلب

از الان تا کنکور، چه کنيم؟

شنبه 22 فروردين 1394

 

 

تعطيلات نوروز سال 1394 که خيلي از شما داوطلبان عزيز براي آن حسابي برنامه‌ريزي کرده بوديد هم به پايان رسيد. ممکن است که بسياري از شما طبق برنامه پيش رفته و گروهي هم نتوانسته باشيد که به طور کامل يا حتي اصلاً به برنامه ريزي خود جامه عمل بپوشانيد. ضمن تبريک به همه شما دوستان گرامي که توانستيد از اين تعطيلات نهايت استفاده را بکنيد، بايد اضافه کنيم که گرچه تعطيلات عيد، بسيار مهم بود، اما نبايد با فکر کردن به گذشته و افسوس خوردن براي آن و با تضعيف روحيه، وقت و زمان باقي مانده را نيز از دست داد.
در هر شرايط درسي که هستيد مهم‌ترين کار اين است که تصميم بگيريد تا از اين زمان باقي مانده که اتفاقاً بسيار مهم است، نهايت استفاده را ببريد. روي سخنمان بيشتر با شما داوطلباني است که تا الان کم کاري کرده يا مطالعه خوبي نداشته‌ايد. به اين نکته توجه داشته باشيد که اگر از همين الان هم با يک برنامه ريزي قوي و يک اراده محکم، عزم خود را جزم کنيد، حتماً موفق خواهيد شد؛ پس نااميد نشويد و زودتر دست به کار شويد. البته داوطلبان قوي نيز بايد توجه داشته باشند که استفاده درست و اصولي از اين اوقات باقي مانده، باعث مي‌شود تا در موقعيت بسيار بهتري....
ادامه مطلب

هدف اصلی کانون افزایش معدل است

جمعه 14 فروردين 1394

چرا پیشرفت در مدرسه و افزایش معدل هدف اصلی کانون است؟


هر ساله شاهد آن هستیم که تأثیر معدل چه‌قدر می‌تواند در کنکور تأثیرگزار باشد. کنکور سال جاری نیز بر همین منوال پیش رفته و مهم‌تر از هر سال دیگری است.


چرا پیشرفت در مدرسه و افزایش معدل هدف اصلی کانون است؟

http://s4.picofile.com/file/7928144294/21.gif

ادامه مطلب

امتحان نهایی در کنار آزمون ها

جمعه 14 فروردين 1394

کدام‌یک مهم‌ترند؟

یکی از سوالات بعضی از دانش آموزان سوم، این است که برایشان کدامیک مهم تر است؛ نتیجه خوب در امتحانات نهایی یا پیشرفت در آزمونهای کانون؟

برخی دانش آموزان سوم دبیرستان این دو را، متعارض با یکدیگرند میدانند. این تفکر دو علت عمده دارد:

اولین عامل نداشتن برنامه ریزی شخصی مناسب است . این دوستان باید بعد از هر آزمون برای دو هفته ی آینده ی خودشان برنامه ریزی کنند. با این کار میتوانند بین برنامه مدرسه و کانون تعادل برقرار کنند

دوم اینکه برخی دانش آموزان، آزمون های کانون را صرفا جهت سنجش خود میدانند . درصورتیکه مهمترین هدف آزمونهای کانون یادگیری است. که بخش عمده ی این یادگیری با بررسی سوالات آزمون در کتاب خودآموزی تحقق پیدا خواهد کرد

با داشتن برنامه ریزی مناسب شخصی و بررسی سوالات آزمون در کتاب خودآموزی، نه تنها این دو عامل با یکدیگر متعارض نخواهند بود بلکه با یادگیری مطالب درسی و روش مطالعه به واسطه ی آزمون های کانون، این دو عامل مکمل یکدیگر خواهند بود. در واقع برنامه های کانون، پلی است جهت رسیدن به نتیجه ی مطلوب در امتحانات نهایی

پیروز باشید

چگونه خواندن مهم‌تر از چه‌قدر خواندن

جمعه 14 فروردين 1394

چگونه خواندن مهم‌تر از چه‌قدر خواندن

نقاط قوت

 

در زمان باقی‌مانده تا فرا رسیدن کنکور سراسری یا امتحان نهایی باید در کنار توجه ویژه به ساعت مطالعاتی و تنظیم دقیق آن، حواستان به "چگونه خواندن" و نوع مطالعه کردن درس‌ها هم باشد. به هر حال به دقایق پایانی بازی نزدیک می‌شویم. فرقی نمی‌کند که شما تا به حال برنده‌ی بازی بوده‌اید یا بازنده و در حال تلاش برای جبران نتیجه؛ در دقایق پایانی بازی برای هر دو این‌ها باید استراتژی‌های ویژه داشته باشید.

رویکرد همیشگی ما آغاز کردن از نقاط قوت و حفظ آن‌هاست. درس‌هایی که تا کنون و در طول پروژه‌های 1 تا 6 جزء درصدهای بالا و بالاتر از متوسط شما بوده‌اند در این طبقه‌بندی قرار می‌گیرند و در روزهای پایانی سال تحصیلی باید نگاه ویژه‌ای به این درس‌ها داشته باشید. به‌زودی و در زمان آزمون نهایی خود باید از مهارت خود در این درس‌ها برای کسب نمرات بالا استفاده کنید. مطالعه‌ی این درس‌ها بیش‌تر از گذشته به مراقبت‌های تکمیلی نیازمند است.

مطالعه‌ی این درس‌ها به دلیل تسلط بیش‌ترتان زمان کم‌تری را به خود اختصاص خواهد داد. پس در یک گام رو به جلو، زمان ذخیره‌شده از مطالعه‌ی کم‌تر این درس‌ها را به درس‌های نوسانی و درس‌های نیازمند تلاش بیش‌تر اختصاص دهید.

تمرینات و تست‌های نشان‌دار شما در این درس‌ها، در کنار کتاب‌های زرد اختصاصی و عمومی منبع بسیار مناسبی خواهد بود. تست‌های نشان‌دار بیانگر چالشی بوده که حل مجدد این سؤالات، شما را در زمان فعلی یاری خواهد کرد تا به حداکثر نمره‌ی هدف‌گذاری‌شده برسید.

نمره‌ها و درصد‌ها همیشه در رابطه‌ی مستقیم با تلاش‌ها قرار دارند. برای روزهای آینده‌ آرزوی بیش‌ترین تلاش‌ها را داریم. بیش‌ترین تلاش‌ها، بیش‌ترین نمره‌ها را به همراه خود به کارنامه‌های‌تان خواهد آورد.

پیروز باشید

 

سختکوشی برای تحقق هدف

چهارشنبه 12 فروردين 1394

در راه تحقق هدف،باید سخت کوش بود:

نیینى باغبان چون گل بکارد

 

چه مایه غم خورد تا گل بر آرد

 

به روز و شب بود بى صبر و بى خواب

 

گهى پیراید او را گه دهد آب

 

گهى از بهر او خوابش رمیده

 

گهى خارش به دست اندر خلیده

 

به امید آن همه تیمار بیند

 

که تا روزى برو گل بار بیند

 

برین ادامه مطلب

ادامه مطلب

خدا اینه

دوشنبه 11 اسفند 1393

گاهی گمان نمی كني ولی می شود 

گاهی نمی شود، كه نمی شود 

گاهی هزار دوره دعا بي اجابت است 

گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود 

گاهی گدای گدايی و بخت با تو یار نيست 

گاهی تمام شهر گداي تو می شودان شالله همیشه خوبی و خیر و خوشی باشه آمین 

درس‌ها را تا عید تمام نکنید. چرا؟

سه شنبه 05 اسفند 1393

درس‌ها را تا عید تمام نکنید. چرا؟

یکی از برنامه‌هایی که گزینه‌ی مطرحی برای تعدادی از کنکوری‌هاست، مطالعه‌ی تمام درس‌ها تا عید است؛ ولی برنامه‌ی راهبردی نه‌تنها با این برنامه همخوانی ندارد بلکه آن را تأیید هم نمی‌کند. این امر دلایل خاصی دارد. در زیر به چند مورد از آن اشاره شده است:

  • حجم درس‌ها و زمان در اختیار همخوانی ندارد؛ بنابراین علاوه بر کاهش کیفیت، موجب بر هم خوردن آرامش ذهنی می‌شود.

  • در این فرصت 2 – 1.5 ماهه نمی‌توانید به طور کامل روی مطالعه‌ی تشریحی و هم‌زمان تستی متمرکز شوید و در نتیجه، یادگیری‌تان ‌ناقص خواهد بود.

  • بعد از عید به دلیل نداشتن برنامه‌ی مشخص دچار سردرگمی خواهید شد.

  • این برنامه با برنامه‌ی مدرسه نیز همخوانی ندارد؛ بنابراین در مدرسه نیز دچار بی‌نظمی می‌شوید.

  • ارزش دوران طلایی نوروز، دوره‌ی انتقالی و دوران جمع‌بندی به برنامه‌های ویژه و آزمون‌های خاص آن‌هاست که پیشروی با آن‌ها و شرکت در آزمون‌ها با منطق جمع‌بندی و تمرین و تکرار، شما را برای کنکور آماده می‌کند. هر برنامه‌ی متفرقه باعث از دست دادن این فرصت خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنم با برنامه‌ی راهبردی هماهنگ شده و با تکیه بر سابقه و منطق مهندسی‌شده‌ی آن تا روز کنکور علاوه بر خواندن درس‌ها چندین بار آن را مرور کنید.

دوران جمع‌بندی زمانی برای بازیابی اطلاعات

سه شنبه 05 اسفند 1393

دوران جمع‌بندی زمانی برای بازیابی اطلاعات

دوران جمع‌بندی زمانی برای بازیابی اطلاعات است؛ اطلاعاتی که در طول نیم‌سال اول به مطالعه‌ی آن‌ها پرداخته‌ایم و البته ایستگاه جبرانی برای مطالبی است که تا کنون فرصت مطالعه‌ی آن‌ها را نداشته‌ایم یا ناقص مطالعه کرده‌ایم. این زمان بهترین زمان برای مطالعه‌ی تشریحی و مفهومی مطالب کتاب‌های نیم‌سال اول است؛ بنابراین باید با مطالعه‌ی تشریحی و دقیق مطالب، عقب‌افتادگی‌ها را جبران کنیم و یادگیری ناقص خود را به یادگیری کامل تبدیل کنیم و اطلاعات را در ذهن خود تثبیت کنیم. بهترین منابع برای مطالعه در این دوران عبارت‌اند از:

  • استفاده از جزوه‌ها و خلاصه‌برداری‌هایی که در حین مطالعه تهیه کرده‌ایم؛ زیرا این زمان، زمان مرور و تثبیت اطلاعات در ذهن است.

  • استفاده از کتاب‌های جمع‌بندی که متشکل از 4 آزمون جامع است که 2 آزمون جامع آن را در قالب  آزمون‌های رسمی و دو آزمون دیگر آن را بر اساس امتحانات مدرسه به صورت درس‌محور مطالعه می‌کنیم.

  • استفاده از تست‌های نشان‌دار؛ یعنی تست‌هایی که در گذشته مطالعه کرده‌ایم ولی نکته‌ی کنکوری در آن‌ها نهفته است یا بلد نبوده‌ایم یا از جمله تست‌های شک‌دار هستند.

  • استفاده از تست‌های آزمون‌ها، از اولین آزمون مبحثی کانون تا آزمون 5 دی‌ماه.

با استفاده از روش‌ها و ابزار درست مطالعه به ماندگاری اطلاعات نیم‌سال اول در ذهن خود می‌پردازیم.

تمرکز هنگام مطالعه

چهارشنبه 15 بهمن 1393

تمرکز: توانایی هدایت کردن فکر

هنر یا تمرین تمرکز،
مهم نیست که زیست شناسی می خوانید و یا منچ بازی می کنید،

فقط باید روی کاری که انجام می دهید متمرکز شده و از حواس پرتی جلوگیری کنید.

همه ما در مواقعی توانایی متمرکز شدن کامل را داریم، به مواقعی فکر کنید که مثلا در هنگام بازی که از آن لذت می بردید باخته اید و یا غرق یک فیلم، مسابقه یا موسیقی بوده اید. در آن هنگام به موضوع تمرکز کامل داشته اید و یا به اصطلاح غرق آن موضوع شده بودید.

اما در مواقع دیگر......

http://s4.picofile.com/file/7928144294/21.gif

ادامه مطلب

دوست داشتن رشته تحصیلی، آرامش آینده است

چهارشنبه 15 بهمن 1393

 فرض کنید وقتی شانس قبولی شما در دانشگاه زیر 10 درصد باشد، در آن صورت چندان منطقی نیست از داوطلب بخواهید حتما براساس علاقه، رشته تحصیلی اش را انتخاب کند. در دهه 70 و 80 شمسی، همین که شما می توانستی در بین ده ها هزار رقیب کنکوری سر حال و قبراق در دانشگاه قبول شوی، خودش یک افتخار و امتیاز بود و در این شرایط، دیگر امکان چندانی برای انتخاب رشته براساس علایق شخصی وجود نداشت


دوست داشتن رشته تحصیلی، آرامش آینده است

http://s4.picofile.com/file/7928144294/21.gif

ادامه مطلب

شیوه صحیح مطالعه

یکشنبه 07 دي 1393

امتحان ترم نخست دانش آموزان دوره هاي تحصيلي ابتدايي، راهنمايي و متوسطه آغاز شد و با توجه به اينکه نمرات اين ترم در مجموع نمرات ترم هاي بعد تاثير زيادي دارد بنابر اين، اهميت اين ترم کمتر از ترم پاياني نخواهد بود. براي موفقيت در امتحانات راه ها و روش هاي مختلفي وجود دارد که بکارگيري اصول درست در مطالعه مطالب درسي از جمله عوامل موفقيت در امتحانات است.

ادامه مطلب