گروه آموزشی راز کنکور
  گاهی برخی از سؤالات جرقه‏ای در ذهنمان به وجود می‏آورند و ما را به سمت و سویی سوق می‏دهند؛ اما دسته‏ای دیگر از سؤالات هم هستند که نه‌تنها مسیر را مشخص نمی‏کنند بلکه بیش‌تر باعث سردرگمی می‏شوند. مثلاً این سؤال که آیا دوست دارید موفق شوید؟ مسلما همه دوست دارند موفق شوند و هیچ کس آرزوی شکست نمی‏کند. پس باید به گونه‏ای دیگر این سؤال را مطرح کرد: «شما به چه چیزی موفقیت می‏گویید؟» واقعیت این است که شرایط، علایق، استعداد و توانایی افراد متفاوت…

سه گام تا موفقیت پایدار

جمعه 23 مرداد 1394

 

سه گام تا موفقیت پایدار

گاهی برخی از سؤالات جرقه‏ای در ذهنمان به وجود می‏آورند و ما را به سمت و سویی سوق می‏دهند؛ اما دسته‏ای دیگر از سؤالات هم هستند که نه‌تنها مسیر را مشخص نمی‏کنند بلکه بیش‌تر باعث سردرگمی می‏شوند. مثلاً این سؤال که آیا دوست دارید موفق شوید؟ مسلما همه دوست دارند موفق شوند و هیچ کس آرزوی شکست نمی‏کند. پس باید به گونه‏ای دیگر این سؤال را مطرح کرد: «شما به چه چیزی موفقیت می‏گویید؟»

واقعیت این است که شرایط، علایق، استعداد و توانایی افراد متفاوت است؛ بنابراین موفقیت برای هر کسی شکل خاص خود را دارد و بهتر است که هر کس خودش موفقیتش را تفسیر و مسیر آن را مشخص کند. اما چگونه؟

  • خودت را بشناس!

هدف شما موفقیت تحصیلی است. پس باید شرایط تحصیلی خود را به طور دقیق شناسایی کنید. آزمون 25 تیر به شما کمک کرد تا جایگاه واقعی خود را دریابید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید. آیا در یادگیری مشکل دارید؟ تعادل‏ها را رعایت کرده‏اید؟ تکنیک‏های تست‏زنی را می‏دانید؟

  • به مسیر آگاه باشید!

این عالی است که برنامه‌ی راهبردی را نقشه‌ی راهتان قرار داده‏اید. اکنون شما اطمینان دارید که تا پایان راه هیچ چیزی را از قلم نمی‏اندازید. این آگاهی به شما آرامش و تمرکز ذهنی می‏دهد.

  • آهسته و پیوسته برو!

ما معمولاً فقط نتیجه‏ها را می‏بینیم و به هزاران دلیل یک نتیجه توجهی نمی‏کنیم. نفر اول مدرسه، نفر اول در امتحانات نهایی یا حتی نفر اول کنکور یک‌شبه و با معجزه اول نشده‏اند. آن‌ها هم روزی در جایگاه امروز شما بودند و پله‏ها را یکی یکی و با دقت طی کردند تا به پیروزی رسیدند. آهسته و پیوسته رفتن را ملکه‌ی ذهنتان قرار دهید. ذهن شما گنجایش بی‏نهایت مطلب را دارد. به شرط آن‌که با رعایت اصول یادگیری و در بازه‏های زمانی مناسب مطالعه کنید. برنامه‌ی راهبردی، زمان، ترتیب و توالی منطقی و مفیدی را برای شما در نظر گرفته است.