گروه آموزشی راز کنکور
وقتی با دانش‌آموزان باب آشنایی را باز می‌کنم، اولین موضوعی که از آن صحبت می‌کنم و اهمیت آن را توضیح می‌دهم برنامه‌ریزی است. برای موفق بودن در هر کاری شرط اول، برنامه‌ریزی است؛ کار بزرگی که ما آن را به کمک دفتر برنامه‌ریزی آسان کرده‌ایم و ابزاری که قدرت خودشناسی، اعتمادبه‌نفس و فرصتی برای افزایش ظرفیت مطالعاتی را برای شما به همراه دارد. وقتی در پایان هر روز و هر هفته مجموع ساعات مطالعه‌تان را ببینید، متوجه می‌شوید که چه‌قدر ذهنیت دقیقی از…

بابرنامه باشید تا به هدفتان برسید

سه شنبه 24 شهريور 1394

بابرنامه باشید تا به هدفتان برسید

وقتی با دانش‌آموزان باب آشنایی را باز می‌کنم، اولین موضوعی که از آن صحبت می‌کنم و اهمیت آن را توضیح می‌دهم برنامه‌ریزی است. برای موفق بودن در هر کاری شرط اول، برنامه‌ریزی است؛ کار بزرگی که ما آن را به کمک دفتر برنامه‌ریزی آسان کرده‌ایم و ابزاری که قدرت خودشناسی، اعتمادبه‌نفس و فرصتی برای افزایش ظرفیت مطالعاتی را برای شما به همراه دارد. وقتی در پایان هر روز و هر هفته مجموع ساعات مطالعه‌تان را ببینید، متوجه می‌شوید که چه‌قدر ذهنیت دقیقی از توانایی و شرایط خود دارید. به‌راحتی متوجه می‌شوید که با هر میزان ساعت مطالعه به چه اندازه نتیجه خواهید گرفت. در پایان هفته با یک نگاه می‌توانید عملکرد خود را توصیف و توانایی‌تان را ارزیابی کنید و با نوشتن نقاط قوت و ضعف خود به خودشناسی دست خواهید یافت.

هر روز که به هر دلیلی نتوانستید مطالعه کنید یک علامت تعجب بزرگ و قرمز (!) یا یک صفر بزرگ با دو خط تیره در اطرافش در ستون مربوط به آن روز قرار دهید. کار فوق‌العاده جالبی است. با این روش کم کم تعداد روزهایی که مطالعه ندارید کم‌تر خواهد شد. تصمیم بگیرید هر طور شده حداقل روزی نیم‌ساعت درس بخوانید تا صفر نباشید. به مرور زمان با تکرار و تمرین این ساعت افزایش می‌یابد.

شما لایق بهترین‌ها هستید. همیشه بیست باشید!