گروه آموزشی راز کنکور
انسجام ذهنی هنگام درس خواندن چگونه است؟ برای هر درسی روش مطالعه‌ای وجود دارد و هر کدام از شما نیز روش مطالعه‌ی خاص خودتان را دارید و مهم است که آن را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید اول از خودتان و سپس از مشاوران و معلم‌ها و دوستان و رتبه‌های برتر و کتاب‌های مختلف بیاموزید.آن‌چه در تمام روش‌های مطالعه مشترک است و باید آن را رعایت کنید اصل انسجام است. شما باید انسجام مطالب را حفظ کنید و از پراکندگی ذهن بپرهیزید. اما چگونه؟فرض کنید کتاب ادبیات را در دست گرفته‌اید…

انسجام ذهنی هنگام درس خواندن چگونه است؟

یکشنبه 06 تير 1395

انسجام ذهنی هنگام درس خواندن چگونه است؟

برای هر درسی روش مطالعه‌ای وجود دارد و هر کدام از شما نیز روش مطالعه‌ی خاص خودتان را دارید و مهم است که آن را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید اول از خودتان و سپس از مشاوران و معلم‌ها و دوستان و رتبه‌های برتر و کتاب‌های مختلف بیاموزید.

آن‌چه در تمام روش‌های مطالعه مشترک است و باید آن را رعایت کنید اصل انسجام است. شما باید انسجام مطالب را حفظ کنید و از پراکندگی ذهن بپرهیزید. اما چگونه؟

فرض کنید کتاب ادبیات را در دست گرفته‌اید و صفحه‌ی اول را می‌خوانید و برای‌تان آسان است. به صفحه‌ی سه می‌روید و متوجه می‌شوید یک نکته در صفحه‌ی یک جا مانده است و برمی‌گردید تا آن را بخوانید.

به صفحات بالاتر می‌رسید و آن را می‌خوانید و ناگهان با خود می‌گویید «نکند نکته‌ی صفحه‌ی دو یادم برود!» پس برمی‌گردید و دوباره آن را می‌خوانید و همین‌ طور به گیج شدن ادامه می‌دهید.

این نشان‌دهنده‌ی بی‌نظمی ذهن است و گویی انباری است که تمام مواد و وسایل روی هم تل‌انبار شده‌اند و شما برای یافتن قوطی کبریتی باید نیرو و انرژی زیادی صرف کنید تا بتوانید پیدایش کنید.

درس‌ها باید منظم و مرتب خوانده شوند و ارتباط بین کلمات به شکل صحیح حفظ شود. هم‌چنین باید یادداشت‌برداری‌ها و درخت دانش‌ها و خلاصه‌نویسی‌ها با روش درست انجام شود. باید یاد بگیرید که ارتباط مطالب را پیدا کنید، بفهمید و یاد بگیرید و آن را یادداشت کنید و هنگام مطالعه‌ی بعدی به کار ببرید. بی‌برنامه درس خواندن انسجام ذهنی را از بین می‌برد و باعث پرش ذهنی می‌شود.

شما باید هنگام درس خواندن آرامش داشته باشید تا انسجام مطالب و فعالیت‌های ذهنی‌تان حفظ شود.
🎯🎯🎯@moshaver056