گروه آموزشی راز کنکور
چگونه احساس بیهودگی و خستگی و خواب آلودگی به هنگام درس خواندن را تجربه نکنیم؟ به بخش های زیر توجه کنید و حتما آن ها را امتحان کنید. بخش اول:فضای مناسب درس خواندن را برای خود فراهم کنید. 1)مکانی آرام پیدا کنید تا تمرکز شما بر هم نخورد: این مکان میتواند کتابخانه یا اتاق شما یا حتی محلی در خانه باشد که شما یقین دارید در این محل هیچ سروصدایی وجود ندارد. و از مکان هایی که حس میکنید دیگران برای شما سروصدایی یا مزاحمتی ایجاد میکنند(مخصوصا از طرف دوستان خود)به شدت دوری کنید. 2)وسایل درس خواندن را آماده…

راهکارهای افزایش انگیزه برای درس خواندن

جمعه 02 شهريور 1397


چگونه احساس بیهودگی و خستگی و خواب آلودگی به هنگام درس خواندن را تجربه نکنیم؟

به بخش های زیر توجه کنید و حتما آن ها را امتحان کنید.

بخش اول:فضای مناسب درس خواندن را برای خود فراهم کنید.

1)مکانی آرام پیدا کنید تا تمرکز شما بر هم نخورد:

این مکان میتواند کتابخانه یا اتاق شما یا حتی محلی در خانه باشد که شما یقین دارید در این محل هیچ سروصدایی وجود ندارد. و از مکان هایی که حس میکنید دیگران برای شما سروصدایی یا مزاحمتی ایجاد میکنند(مخصوصا از طرف دوستان خود)به شدت دوری کنید.

2)وسایل درس خواندن را آماده کنید:

هر دانش آموزی برای درس خواندن نیاز به وسایلی همچون(مداد،خودکار،ماژیک و دفترچه یادداشتو...)دارد البته این نوع از وسایل بستگی به خود هر دانش آموز دارد.سعی کنید این وسایل را همواره آماده داشته باشید تا اگر به آنها در حین درس خواندن احتیاج پیدا کردید لازم نباشد به دنبال آن بگردید و از محل درس خواندن خود خارج شوید.(در این صورت تمرکز شما برهم خواهد ریخت).

3)مقداری آب و تنقلات کنار خود بگذارید:

وقتی بدن انسان سیراب میشود کاراییش افزایش می یابد.پس سعی کنید به هنگام درس خواندن آب مصرف کنید تا میزان آب بدنتان تامین شود.

همچنین از تنقلات سالم مثل آجیل و میوه هم در کنار خود داشته باشید.(اندازه این مواد به قدری نباشد که مدام در حال خوردن آنها باشید این کار تمرکز شما را از روی درس خارج میکند).

برای اینکه انرژی بدن خودتان را تامین کنید در هنگام درس خواندن از فست فود و پیتزا و همچنین کیک و شیرینی خودداری کنید(این مواد انرژی بدن شما را برای مدت کمی بالا نگه میدارد و کم کم باعث خواب آلودگی در شما میشود).

بخش دوم:عوامل حواس پرتی را از بین ببرید.

1)لباس راحت بپوشید:

سعی کنید با لباسی که در آن احساس راحتی میکنید و برای شما حواس پرتی ایجاد نمیکند(مثلا روی لباس چیزی باشد که مدام توجه شما را جلب میکند)شروع به درس خواندن بکنید.

2)تلفن همراه خود را در حالت سکوت بگذارید:

زمان درس خواندن زمان مناسبی برای صحبت کردن با دوست و فامیل نیست.اگر کسی از قبل نگران شماست کافیه قبل از درس خواندن او را مطلع از درس خواندن خود کنید و گوشی خود را در حالت سکوت گذاشته و دور از دسترس خود نگه دارید(اگر تلفن همراه کنارتان باشد احتمال دارد مرتبا آن را چک کنید).

3)اگر به کامپیوتر خود برای درس خواندن نیازی ندارید،آن را خاموش کنید:

روشن بودن کامپیوتر شما را وسوسه میکند تا از آخرین اخبار و صفحه های ورزشی و...دیدن کنید.(در نهایت میبینید زمان زیادی را تلف کرده اید).

حال اگر شما برای تحقیق درسی باید وب سایت خاصی را مطالعه کنید،میتوانید از صفحه های آن پرینت بگیرید.

یا اگر میخواهید مطلب خاصی را در نرم افزار ورد تایپ کنید میتوانید اینترنت خود را به طور موقت قطع کنید.

منبع:www.wikihow.com (با کمی تغییر و تلخیص)